Przejdź do treści

Ekologia

Ekologia oświetlenia LED

Źródła światła LED stają się coraz bardziej popularne wśród projektantów i konsumentów zwolenników ekologicznych technologii, ponieważ zużywają mniej energii elektrycznej, działają dłużej i emitują więcej światła niż tradycyjne żarówki.

W ramach ciągłego zaangażowania w redukcję emisji dwutlenku węgla promujemy wymianę całego starego oświetlenia na nowoczesne energooszczędne oświetlenie.

Co to jest „Twój ślad węglowy?”
Istnieją dwa różne sposoby oceny śladu węglowego.

Pierwotny ślad węglowy mierzy emisje CO2 bezpośrednio z działalności lub organizacji.
Wtórny ślad węglowy mierzy emisje CO2 pośrednio. Obejmuje obliczanie emisji przez cały okres użytkowania produktu. Może to obejmować takie rzeczy, jak wydobycie surowców w celu stworzenia początkowego produktu. Może to również obejmować zużycie energii zużywanej przez produkt w miarę upływu czasu oraz jego ostateczne wykorzystanie lub unieszkodliwienie.

Twój ślad węglowy to całkowita ilość gazów cieplarnianych, które wykorzystujesz lub produkujesz. Obejmuje to wytwarzanie CO2, metanu lub ozonu. Ilość tych gazów stanowi całkowity ślad węglowy. Zrozumienie wpływu wybranych wyborów pozwala dowiedzieć się, jak zmniejszyć ślad węglowy.

Ekologia oświetlenia LED

Samo oświetlenie generuje 6% emisji dwutlenku węgla

Zmniejszenie, ponowne użycie i recykling to najlepsze sposoby na ograniczenie tworzenia gazów cieplarnianych. Możemy osiągnąć te cele, mniej jeżdżąc samochodem lub podróżując samochodem i latając. Możemy również korzystać z energooszczędnych urządzeń i oświetlenia LED. Wszyscy szukamy sposobów dokonywania odpowiedzialnych wyborów. Nawet niewielkie wybory mogą mieć znaczący wpływ na nasze środowisko.
Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez oszczędność energii elektrycznej.

Dokonane wybory mogą dać znaczącą różnicę!


Połowa wytworzonych emisji dwutlenku węgla powstaje w wyniku produkcji energii elektrycznej. Samo oświetlenie generuje 6% emisji dwutlenku węgla. Każdy 1 kW energii elektrycznej wytwarza 830 gramów ekwiwalentów węgla. Badanie z 2017 r. Wykazało, że oświetlenie LED zmniejszyło emisję węgla o 570 milionów ton. Za każdym razem, gdy oszczędzasz energię, zmniejszasz swój ślad węglowy. Możesz zmniejszyć zużycie energii dzięki oświetleniu LED i urządzeniom energooszczędnym. Dodanie czujników ruchu, aby oświetlenie włączało się tylko wtedy, gdy jest potrzebne, może jeszcze bardziej pomóc.

Ekologia oświetlenia LED wymiana źródeł światła na diody LED


Istnieją proste sposoby wykorzystania oświetlenia LED w celu zmniejszenia śladu węglowego. Wymiana źródeł światła na źródła światła LED to jeden sposób. Standardowe światło żarowe przepala 50 W energii elektrycznej na godzinę. Żarówka LED zużywa tylko 6 watów na godzinę. Zastąpienie tradycyjnej żarówki przez źródła światła LED pozwala zaoszczędzić 6 ton emisji w gospodarstwach domowych rocznie. Oszczędność 6 ton emisji dwutlenku węgla oznacza to samo, co zmniejszenie zużycia gazu o 2650 litrów. To spora oszczędność. Długa żywotność źródła światła LED jeszcze bardziej zmniejsza ślad węglowy.

Każda żarówka LED zapewni około 50 000 godzin pracy.

To oczekiwana długość życia 10 lat pracy. Porównaj to z tradycyjną żarówką o średniej długości życia 1200 godzin. Diody LED kosztowały początkowo więcej, ale ceny znacznie spadły wraz z poprawą technologii. Porównanie częstotliwości wymiany źródeł światła sprawia, że ​​źródła światła LED są bardziej ekonomiczne również w tym względzie.


Czy mogę używać posiadanych opraw oświetleniowych z żarówkami LED?


Na pewno możesz! Możliwa jest modernizacja istniejących opraw E27, E14 oraz opraw świetlówkowych T5 czy T8 na źródła światła LED. W tym ostatnim wypadku musisz zmienić nie tylko źródła światła, ale także statecznik. Jeśli jesteś właścicielem firmy i używasz świateł HID lub HPS, dostępne są zestawy do konwersji na LED.


Zadzwoń do nas


Jeśli masz pytania dotyczące oszczędności kosztów i korzyści środowiskowych wynikających z używania źródeł światła LED, zadzwoń do zespołu Maxi-Light. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy i czekamy na kontakt od Ciebie.

 

Przyszłość to inteligentne oświetlenie.

Ekologia oświetlenia LED
Ekologia oświetlenia LED

Redukcja CO2 z użyciem oświetlenia LED

Oświetlenie odpowiada za prawie 6% globalnej emisji CO2. Globalne przejście na energooszczędną technologię diod elektroluminescencyjnych (LED) mogłoby zaoszczędzić ponad 1400 milionów ton CO2 i uniknąć budowy 1250 elektrowni

Dzisiaj dużo słyszysz o zmniejszeniu śladu węglowego. Ciągle dowiadujemy się więcej o wpływie emisji dwutlenku węgla na nasze środowisko. Jeśli masz obawy dotyczące emisji gazów cieplarnianych, zespół Maxi-Light udziela porad, które pomogą Ci zrozumieć korzyści wynikające z zastosowania oświetlenia LED w celu zmniejszenia śladu węglowego.

Maxi-Light Ekologia oświetlenia LED
Maxi-Light Ekologia oświetlenia LED
Zadzwon teraz