Przejdź do treści

Oświetlenie stoisk targowych

Oświetlenie stoisk targowych

Oświetlenie stoisk targowych

Przewodnik po oświetleniu stoiska wystawowego

O co chodzi przy planowaniu, projektowaniu i tworzeniu efektywnego stoiska wystawienniczego?

W dużej hali wystawienniczej, pełnej ludzi i konkurencyjnych stoisk wystawienniczych skupienie uwagi na swojej ofercie to trudne wezwanie. Bez wątpienia musisz skupić swoje wszystkie wysiłki na tym, aby stoisko było jak najbardziej atrakcyjne i zachęcało do odwiedzin. Jasny musi być też przekaz reklamowy i informacyjny. Są to rzeczy, które skłaniają klientów do bliższego przyjrzenia się temu czym się zajmujesz zawodowo. Kluczem do sukcesu, którego pod żadnym pozorem nie możesz pominąć jest oświetlenie.

Oświetlenie nie zawsze jest zawarte w pakiecie wystawienniczym. Z oświetleniem trzeba być dobrze zorganizowanym, ponieważ wszystko, co elektryczne, w tym reflektory i przedłużacze, musi przejść badanie przeciwpożarowe i najprościej mówiąc musi być w 100% bezpieczne.

Reflektory i naświetlacze LED.

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem oświetlenia stoiska targowego jest zastosowanie oświetlenia punktowego lub zalewowego. Reflektory LED są zaprojektowane tak, aby były subtelne i można ich używać do wybierania niektórych funkcji. Są stosunkowo kompaktowe, a ich umiejscowienie oznacza, że nie blokują widoku ważnych informacji w swoim tle. Jeśli potrzebujesz lub chcesz mieć większe oświetlenie, wybierz reflektor. Jak sama nazwa wskazuje, oświetlany obszar jest znacznie większy, doświetlając większą powierzchnię. Dzisiaj kiedy w zasadzie wszyscy przeszli na oświetlenie LED, ponieważ ta opcja jest najbardziej ekologiczna i zrównoważona.

Diody LED nie marnują energii, ponieważ nie wytwarzają tak wiele ciepła, co jest bardzo mile widziane podczas pracy na małej przestrzeni, jaką jest z reguły stoisko wystawiennicze. Jednak mniejsze zużycie energii nie powoduje niższego strumienia światła emitowanego przez diody LED. Przekonasz się, że jasnobiałe diody LED są naprawdę mocne, jeśli chodzi o jasność i homogeniczne, ładne światło.

Diody LED są również preferowaną opcją w porównaniu z halogenami, ponieważ mają dłuższą żywotność. Diody LED mogą działać około 30 razy dłużej niż żarówki halogenowe. Jeśli chodzi o wykorzystanie ich jako części stoisk wystawienniczych, diody LED są również mniej kruche, są bardziej odporne na „warunki w drodze”. Włókna w żarówkach halogenowych często giną, gdy są odbijane podczas transportu.

Oświetlenie stoisk targowych na szynoprzewodach trójfazowych.

Ciągle niewykorzystywaną formą oświetlenia jest światło zbudowane w oparciu szynoprzewody trójfazowe (linowe).

Spodoba Wam się pomysł użycia takich opraw z kilku powodów:

  • niewielkie rozmiary i nowoczesny design opraw LED
  • strumień światła w naświetlaczach jest wysoki, co oznacza, że mogą tworzyć skuteczne oświetlenie
  • mamy do dyspozycji różne odbłyśniki co przekłada się na skupiony lub rozproszony strumień światła (w praktyce od 12 do 60 stopni)
  • oświetlenie może być łatwo kierowane w różne strony.

Zastanawiając się, jak oświetlić stoisko targowe, musisz zrozumieć jak oświetlić konkretne stoisko i jak to zrobić bezpiecznie. Wypróbuj wszystkie funkcje oświetleniowe na swoim stoisku, zanim ustawisz się na samej wystawie. Oświetlenie Twojego stoiska wystawienniczego oświetla je, czyniąc je zauważalnym dla przechodzących osób. Możesz także użyć oświetlenia, aby wyróżnić określone obszary stoiska, zwracając uwagę ludzi na określoną informację.

Najpopularniejsze oświetlenie stoisk wystawienniczych to oprawy LED i nadal tradycyjne meta-halogenkowe. Zasadniczo tylko takie rozwiązanie stosuje się na imprezach targowych ze względu na moc i parametry opraw, a także prostotę i szybkość montażu i demontażu. W ofercie posiadamy oprawy LED przeznaczone do montażu w szynoprzewodzie trójfazowym co ułatwia projektowanie i montowanie naszego oświetlenia stoisk targowych praktycznie na każdym stoisku.

Oświetlenie stoisk targowych Oświetlenie stoisk targowych Messa LED SPOT Maxi-Light

MAXI-LIGHT PROFESJONALNE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE  to producent specjalizujący się w sprzedaży oświetlenia LED – nowoczesnych opraw energooszczędnych przeznaczonych do oświetlenia stoisk targowych.

Oświetlenie stoisk targowych

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą oświetlenia, systemów szynowych do montażu lamp oraz źródeł światła.  Działamy od roku 2005 i przez ten czas oświetliliśmy setki stoisk i obiektów użyteczności publicznej.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oświetlenia oraz pomożemy w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem oświetlenia i rodzaju opraw oświetleniowych do oświetlenia stoisk targowych.

TELEFON: (+48) 505 87 64 34, 502 58 64 34
office@maxi-light.pl www.maxi-light.pl
MAXI-LIGHT PROFESJONALNE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE
ul. Grunwaldzka 332, 60-166 POZNAŃ / POLSKA

Zadzwon teraz