Przejdź do treści

Projektowanie oświetlenia stoiska targowego

W jaki sposób oświetlenie może skutecznie ulepszyć projekt stoiska targowego?

Oświetlenie jest integralną częścią projektu stoiska targowego . Efektywne wykorzystanie oświetlenia sprawia, że stoisko wystawiennicze jest bardziej widoczne i nadaje klimat przestrzeni stoiska. Prawdopodobnie widziałeś ich przykłady za każdym razem, gdy odwiedzałeś sklepy lub restauracje i zwracałeś uwagę na oświetlenie sklepowe czy oświetlenie restauracji.

projektowanie oświetlenia stoiska targowego
projektowanie oświetlenia stoiska targowego

Oto kilka pomysłów na inspirację do projektowania stoisk wystawowych z oświetleniem

Różne rodzaje powszechnie stosowanych świateł wystawowych

Teraz, gdy rozumiesz, jak ważne jest oświetlenie w projektowaniu stoisk wystawienniczych, przedstawimy Ci podstawowy przegląd najczęściej stosowanych rodzajów oświetlenia wystawienniczego. Każdy rodzaj sprzętu oświetleniowego jest budowany w konkretnym celu. Rozważmy na przykład stoiska wystawowe przeznaczone do ekspozycji produktów; ich projekty miałyby reflektory led lub światła wystawowe. Ponieważ centralnym punktem jest produkt. Wystawcy często wynajmują stoiska targowe wyposażone w oświetlenie, ale jest to przydatne tylko do oświetlenia całego stoiska targowego.

Projektowanie oświetlenia stoiska targowego

 

Niewiele jest miejsca na jakąkolwiek kreatywność. Ponieważ Twoje stoisko wystawiennicze jest równomiernie oświetlone, nic nie odróżnia Twojego produktu lub przekazu marki od innych elementów wizualnych Twojego stoiska wystawienniczego. Dzięki zrozumieniu różnych rodzajów sprzętu oświetleniowego do ekspozycji wystaw, możesz dowiedzieć się, jaki rodzaj oświetlenia będzie pasował do Twojego projektu wystawy. Możliwość doboru odpowiedniego sprzętu oświetleniowego będzie również lżejsza w stosunku do ogólnego budżetu. Najczęstsze typy to reflektory, oświetlenie wyświetlacza i oświetlenie banerowe.

Reflektory LED

Reflektory, które są używane na stoiskach wystawowych, nie są ani ogromne, ani nieporęczne, jak te, które można było zobaczyć na żywo. Są stosunkowo kompaktowe i można je dyskretnie przymocować do stoiska targowego. Są dość mocne, ale zostały zaprojektowane tak, aby były subtelne i oświetlały określone części Twojego stoiska wystawienniczego. Niezależnie od tego, czy jest to produkt, czy intrygujący baner, na którym chcesz się skupić, reflektory są świetne w użyciu. To także najprostszy sposób na oświetlenie stoiska. Są kompaktowe i pomagają uniknąć blokowania ważnych informacji na Twoim stoisku.

Naświetlacze LED

Światła wystawowe lub ręczne służą do specjalnego oświetlenia grafiki stoiska targowego. Są dość niskie pod względem zużycia energii i kosztów, ponieważ światła ręczne wykorzystują żarówki LED (dioda elektroluminescencyjna), które oferują imponującą rozpiętość oświetlenia, nawet jeśli nie mają takiej samej intensywności jak reflektor. Występują również w różnych kolorach, dzięki czemu są bardzo przydatne do tworzenia określonej atmosfery.

Oświetlenie banerowe

Oświetlenie banerowe jest zwykle umieszczane za grafiką lub banerem stoiska wystawienniczego, aby nadać mu atrakcyjny wewnętrzny blask. Lampy Banner wykorzystują żarówki LED, ponieważ są małe i kompaktowe, dzięki czemu można je łatwo ukryć. Są świetne, jeśli chcesz wykorzystać swoje stoisko wystawowe do promocji marki. Mogą wzmocnić skuteczność Twojego baneru o wysokiej marce, zapewniając, że Twoje stoisko wystawiennicze zostanie zauważone z daleka. Ale nawet działania brandingowe na poziomie oczu, takie jak korzystanie z lad recepcyjnych i grafik ściennych, mogą skorzystać na oświetleniu banerów, ponieważ pomaga ono wyróżnić się na tle konkurencji.

Podświetlenie ekspozycji

Koncepcja podświetlenia nie jest dla nas nowa. Często używaliśmy go do oznakowania, billboardów czy promocji zewnętrznych, ale zyskuje również na znaczeniu na wystawach. Podświetlenie jest nie tylko lepsze, ale pasuje do budżetu każdego wystawcy. Zaobserwowano, że zwracają one do 40% więcej uwagi na przekaz Twojej marki i zapewniają widoczność, nawet na dłuższym dystansie. Podświetlenie ma ogromny wpływ na wystawy, ponieważ doskonale komponuje się z nastrojowym oświetleniem hali wystawienniczej. Redukuje również niepotrzebne cienie, ponieważ są one ustawione w celu wyeliminowania ostrych cieni i uczynienia go jasnym i atrakcyjnym wizualnie. Poprawia również teksturę grafik wystawowych.

Oświetlenie na szynoprzewodzie trójfazowym

Często dyskretna forma oświetlenia, ale jedną z podstawowych jest światło liny. W oświetleniu linowym znajdziesz małe żarówki LED pokryte plastikowymi tubami, co chroni je przed nieplanowanym uszkodzeniem. Zazwyczaj występują w różnych długościach i kolorach. Może schować się za produktami, nie martwiąc się o zagrożenie pożarowe. Połyskująca jasność lampek sznurkowych jest bardzo skuteczna w tworzeniu oszałamiającego tła.

Oświetlenie za pomocą taśm LED

Podobnie jak Rope Lighting, taśmy LED mają różne długości. Posiada elastyczną płytkę drukowaną złożoną z diod LED (diody elektroluminescencyjne) z podkładem samoprzylepnym. Te listwy mają niskoprofilowy kształt, który umożliwia ustawienie ich w dowolnym miejscu, dzięki czemu jest to regulowane narzędzie oświetleniowe. Oferuje świetną jasność i możliwość dostosowania. Można nim sterować za pomocą bezprzewodowych systemów ściemniania, kontrolerów Dimm i przełączników ściennych.

Jeszcze więcej o oświetleniu stoisk targowych

Światło ma duży wpływ na nastrój i atrakcyjność interaktywnych stoisk wystawienniczych i nie można go ignorować. Warto w nią zainwestować, ponieważ pomaga ona uczestnikom w wizualizacji Twojej marki. Pamiętaj jednak, że jeśli Twój wyświetlacz jest zbyt jasny, może to odciągnąć odwiedzających od kluczowych aspektów przekazu Twojej marki. Oświetlenie targowe pozostaje nieodzowne dla poprawy atrakcyjności wizualnej stoisk targowych. Dlatego zawsze warto przyjrzeć się oświetleniu stoiska pod tym samym obiektywem, co rozmiar, układ i kolor stoiska targowego. Odpowiednie rozwiązanie oświetleniowe z pewnością będzie miało ogromny wpływ na sukces Twojego stoiska targowego.

Projektowanie oświetlenia stoiska targowego

Czy już jesteś gotowy, aby fenomenalnie rozświetlić swoje stoisko targowe? Zadzwoń do nas.

Zadzwon teraz